לטובת אלה שהחליטו לחדש את הצבע בבית לקראת חג הפסח, בואו ונעשה מעט סדר בנושא. מאחר שעיצוב הבית נחשב לאחד התחומים המעניינים בעיני, החלטתי לנסות ולהבין איך כל אחד יכול לצבוע את הדירה כך שתראה עדכנית וחשוב לא פחות, איך נדע באיזה סוג צבע לבחור.

כדי לעשות זאת באופן הטוב ביותר, נעניתי לפנייה של יוסי סילבס – צבעי מקצועי ומזה 20 שנים ובעל חברת סילבס צבעים.

עושים סדר

מספיק מבט חטוף על שלל הצבעים והמותגים שמונחים במדפי 'הום סנטר' על מנת להבין שכיום יותר מתמיד, החשיבות של בחירת הצבע המתאים לא רק שתשפיע על התוצאה הסופית – היא גם תשפיע על הכיס.

הסיבה לכך די פשוטה. ישנם מספר מותגים מובילים ומעבר לכך – קיימים עשרות סוגי צבעים שונים שמיועדים לצביעת קירות. נשאלת השאלה באיזה מותג כדאי לבחור מה גם שההבדלים במחיר די משמעותיים. האם כדאי לבחור בטמבור או אולי בכלל בנירלט? בנוסף, בוודאי שאלתם את עצמכם באיזה צבע מקובל היום לצבוע את הדירה.

איזו חברה טובה יותר?

כששאלתי את יוסי איזו חברה טובה יותר, התשובה שקבלתי היא שיש עניין נוסף שצריך להבהיר לפני שניגשים לשאלה. מאחר שלכל חברה יש מספר רב של סוגי צבעים לקירות, צריך להבין קודם האם בכלל קיים הבדל בין הסוגים הללו.

התשובה לכך על פי יוסי פשוטה למדי ויכולה לחסוך לכם סכומי כסף גבוהים בצביעת דירתכם. באופן כללי כל עוד מדובר בצביעת קירות פנימיים ורגילים (ולא בעבודות צבע מיוחדות), ההמלצה היא לבחור בצבעים סטנדרטיים. מה זה סטנדרטי? צבעים אקריליים מהסדרות הנפוצות. לדוגמה, אם בחרתם בטמבור, בחרו בצבע "סופרקריל" ולא "סופרקריל 2000" או "שכבה אחת ודי" מאחר שאלה צבעים יקרים הרבה יותר שהתועלת שלהם ביחס למחיר מאוד מוטלת בספק. כדאי להקשיב לטיפ הזה מאחר שהוא בלתי תלוי ומבוסס על הניסיון המקצועי הרב של יוסי.

וכשניגשים לשאלה איזה מותג טוב יותר, התשובה גם כאן מעט יותר מורכבת. בבדיקה שנערכה לסוגי צבעים שונים עולה התמונה שלכל חברה יש את היתרונות והחסרונות שלה ובעוד לחברה מסוימת יש יתרון בצביעת קירות פנים, לחברה האחרת יש יתרון בצביעת תקרות או דלתות.

זו הסיבה שכשצובעים את הבית מומלץ לבחור את הצבע על פי חוזק החברה. עניין נוסף ששווה לתת עליו את הדעת הוא איך נתפסים יצרני הצבעים בעיני הציבור. בהסתמך על הסקר שנערך על ידי סילבס צבעים, אפשר לומר שהתוצאות מאוד ברורות. הציבור בוחר בטמבור.

על פי תוצאות הסקר, למעלה מ-60% חושבים שטמבור הוא המותג הכי טוב בעוד שפחות מ-30% היו בוחרים בנירלט או יעקבי.

מותג הצבעים המועדף על פי הסקר

מה הטרנד הרווח היום בצביעת בתים?

שאלה מעניינת נוספת היא באיזה צבע מקובל לצבוע את הבית. גם כאן יוסי עונה שאין תשובה חד משמעית ושהצבע צריך להיבחר על פי הצרכים תוך כדי ניסיון לא ללכת שולל אחרי טרנדים זמניים שיהפכו את הבית למצועצע בעוד שנה.

באופן כללי אפשר לומר שכיום, המגמה הברורה היא לחזור אל הצבע הלבן. אני רואה זאת בעבודות שאני מבצע. אם בעבר היתה דרישה לשלב מספר צבעים, היום כמעט כולם בוחרים בצבע הלבן.

תשובה זו מגובה גם היא בסקר שנערך על ידי חברת 'סילבס צבעים'. בסקר ניתן לראות בבירור שהישראלים אוהבים צבעים בהירים בדגש על צבע לבן.

למעלה מ-50% בחרו בצבע הלבן ועוד 35% בחרו בצבע השמנת.

באיזה צבע לצבוע את הדירה תוצאות הסקר

אז באיזה צבע תצבעו את הדירה לפסח?

העצה של יוסי היא לבחור בצבעים ניטרליים שיתאימו כמעט לכל דירה וגם לאופנה העכשווית. כמו כן מומלץ לבחור בצבעים איכותיים של אחת מחברות הצבע המוכרות ולא להתפתות אחר סוגים וסדרות חדשות ויקרות.

 

 

סגור